Кв╕тень 2008 Archives

Втр Кв╕ 22 23:15:55 EEST 2008

Linux ╕ зм╕на частоти

Задався метою зменшити споживання електроенерг╕╖ сво╖м ноутом HP 530 (Core Duo, 1.66 GHz). Спробував дек╕лька р╕зних драйвер╕в для зм╕ни частоти процесора, зокрема, acpi-cpufreq ╕ p4-clockmod. Останн╕й да╓ змогу зм╕нювати частоту у ╕нтервал╕ в╕д 1 ГГц до 125 мегагерц, перший - в╕д 1 ГГц до 1.66 ГГц, тобто, до максимально╖ частоти мого роцесора. Нав╕ть не потр╕бн╕ р╕зн╕ демони на кшалт cpudyn чи cpufreqd, достатньо acpi ╕ драйвера.

Однак. якщо все ж хочеться зовс╕м не пом╕чати зм╕ни частоти процесора при робот╕ в╕д стац╕онарного джерела живлення, найкраще використовувати cpufreqd, в╕н дозволя╓ керувати параметрами енергозбереження на основ╕ гнучких правил.

Кр╕м того, ядро 2.6.24 ╕мен╕ Debian Lenny, з вв╕мкненим по дефолту NOHZ, дек╕лька хак╕в в╕дносно опитування DVD-драйва, ╕ ма╓мо заявлен╕ виробником 2.5 години роботи в╕д батаре╖. Причому, схоже, якийсь нещасний mplayer, що гра╓ музику, машину н╕як не навантажу╓ по живленню... Якщо, звичайно, п╕дправити дефолтн╕ правила cpufreqd ╕мен╕ Debian, а то при робот╕ mplayer в╕н вмика╓ CPU на повну.

Вт╕м, зваживши вс╕ "за" ╕ "проти", залишаюсь з acpi-cpufreq ╕ пол╕тикою ondemand. Це не пом╕тно оку ╕, в той же час, економить заряд батаре╖.

----- -----

Posted by pseudo | Permanent link

Птн Кв╕ 18 16:42:15 EEST 2008

Поц╕новувачам gentoo присвячу╓ться...

╢ у мене к╕лька машинок п╕д gentoo linux. Я особисто його ненавиджу, дуже вже в╕н кривий, але д╕сталися мен╕ ц╕ сервери у спадок в╕д попередн╕х адм╕н╕в, доживають. Але ось знадобилося оновити пакетик. Говорю систем╕ emerge --sync, с╕нкаю портедж╕, вони мен╕, мовляв, дуже необх╕дно оновити portage. Ну, я, як звичайний адм╕н, запускаю:

~ # emerge -up portage

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
...
[blocks B     ] &nbgt;sys-apps/portage-2.1.4_rc1 (is blocking app-shells/bash-3.2_p33)

Ну, думаю, чорти з ним:

~ # emerge -up bash

These are the packages that would be merged, in order:

Calculating dependencies... done!
[ebuild     U ] app-shells/bash-3.2_p33 [3.1_p16] USE="-plugins% -vanilla%"
[blocks B     ] &nbgt;sys-apps/portage-2.1.4_rc1 (is blocking app-shells/bash-3.2_p33)

Дивлюсь, тихо дур╕ю. Згадую под╕бн╕ рекурсивн╕ залежност╕ в pam/passwd ╕мен╕ того ж-таки gentoo. Не розум╕ю, як це можна використовувати в технолог╕╖.

Н╕, не дарма я виношу його, як т╕льки випада╓ нагода.

----- -----

Posted by pseudo | Permanent link

Срд Кв╕ 16 14:44:53 EEST 2008

По╖здка по Коростенському Укр╕прайону

На останн╕х вих╕дних З'╖здив з хлопцями з Цитадел╕ п╕д Коростень, оглянути залишки ДОТ╕в Коростенського Укр╕прайона. Дорога туди й назад, 160 км в одну сторону, те ще завдання... На ГАЗ-67 ╕мен╕ Батла. К╕лька раз посадили ГАЗик по сам╕ мости ╕ в╕дкопали. Фотозв╕т тут.

----- -----

Posted by pseudo | Permanent link

Чтв Кв╕ 10 12:58:51 EEST 2008

Palm Tungsten E2

Трохи б╕льше року назад купив я соб╕ Palm Tungsten E2. В подарунок до нього йшли навушники, ц╕кавого такого вигляду, скручувались в маленький девайсик, якщо ╖х не юзати. О, знайшов, от так╕. Вони виявились напрочуд поганими ╕, зрештою, загинули в нер╕вному бою. Короткий шнурок, що не давав покласти КПК в нижню кишеню, тоненьк╕ проводки, що зламалися за к╕лька м╕сяц╕в... Але разом з ними туди ж п╕шов ╕ звук КПК. В╕н просто перестав видавати будь-як╕ звуки, нав╕ть на вбудований п'╓зоелемент.

Продавц╕ на м╕й лист в╕дпов╕ли текстом, мовляв, за $30 ми тоб╕ зам╕нимо гн╕здо навушника. Про гарант╕ю, зв╕сно, н╕хто ╕ не думав. Типу, сам купив - сам дурень. Та ще й сама зал╕зяка перестала вмикатися. Ну ╕ забив я на не╖.

Через деякий час я таки оживив зал╕зяку. Я ран╕ше писав, як. А вчора таки роз╕брав ╕ подивився на звук. Виявилось, просто окислився контактик. Тепер я щасливий власник повн╕стю робочо╖ пальми. Залишилось т╕льки купити нормальн╕ навушники.

----- -----

Posted by pseudo | Permanent link